O nas

Zespół Przewodnika po badaniach

Jesteśmy zespołem analitycznym zajmującą się analizą danych medycznych. Z naszych obserwacji wynika, że pacjent nie ma żadnego wpływu na uczestnictwo w badaniach klinicznych.

Pacjenci nie są informowani o poszczególnych badaniach ani o warunkach koniecznych do uczestnictwa w nich. Dotychczas tylko lekarz informował pacjenta o nowym badaniu. To wymagało bardzo specjalnej sytuacji: lekarz musiał mieć wiedzę o nowym badaniu, a pacjent musiał akurat wtedy zjawić się u lekarza. Z tego powodu wielokrotnie pacjenci, którzy chcieliby uczestniczyć w badaniu nigdy nie byli o tym informowani.

Przekazane przez Pana/nią dane nie posłużą do zautomatyzowanego podejmowania decyzji jak również profilowania.

Postanowiliśmy zmienić tę sytuację i stworzyliśmy Przewodnik po badaniach klinicznych. Przewodnik ma za zadanie informować pacjentów o badaniach i pozwalać na wstępna kwalifikację bez udziału lekarza.

Po raz pierwszy w życiu uczestnik może sam zdecydować i ma pełną kontrolę nad tym, czy chce uczestniczyć w badaniach klinicznych. Nie musi czekać na lekarza, nie musi iść do specjalnego ośrodka badawczego.

Siedząc w domu przy komputerze pacjent może sam przeprowadzić wstępną kwalifikację do badania klinicznego.

Zespół Przewodnika sam nie uczestniczy w badaniach klinicznych. Przewodnik służy wyłącznie do informowania uczestników o badaniach. Nasza rola kończy się na zebraniu danych i skomunikowaniu ochotników z zespołami realizującymi poszczególne badania.

SGA
ul. Lędzian 86 20-828 Lublin